Klub vojenské historie Wurm, z.s.

Klub vojenské historie Wurm, z.s.

Kontakt

Klub vojenské historie Wurm, z.s.


Praha,
ČR

info@kvhwurm.cz

Poslat e-mail

Informace

Klub vojenské historie Wurm je zapsaný spolek z Prahy, které sdružuje zájemce o vojenskou historii. Zabývá se vojenskou historií v průběhu před druhou světovou válkou, v období druhé světové války a po druhé světové války. Cílem sdružení je připomínat nedávnou pohnutou historii. Členové klubu vojenské historie se pravidelně účastní historických rekonstrukcí bitev, výstav a akcí, spolupracují při tvorbě dokumentárních a filmových projektů, jako odborní poradci, herci i zapůjčením uniforem a výstrojí, renovují historickou techniku (DKW 350 NZ, Opel Olympia) pro použití na akcích klubů vojenské historie. Dále provádí badatelskou a sběratelskou činnost zaměřenou zejména na uniformy a výstroj výše zmíněných období.

Věnujeme se historii v období 1933 – 1948. Představujeme civilisty z období první republiky, československou armádu před Mnichovem, Finanční stráž, jednotky SOS, Wehrmacht Heer, Partyzány SSSR, Povstalce v květnu 1945, wehrwolf a banderovce a jednotky Prvního pohotovostního pluku národní bezpečnosti.

 Členové klubu nepodporují nacismus, komunismus a další extrémistické politické systémy. Členové občanského sdružení dále prohlašují, že nejsou členy žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporují. 

Na obrázku může být: 8 lidí, stojící lidé

Historická příslušnost

Německo

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Hlučínsko – Hultschiner Ländchen z.s.
Zámecká 195, Velké Hoštice, ČR + 420 720 515 855 No Ratings Yet
IR Nr19 Alvinczy – Re-enactment Group
Budapešť, Maďarsko No Ratings Yet
Veresegyház Katonai Hagyományörző Egyesület
Veresegyház, Maďarsko No Ratings Yet