Klub vojenské historie Nový Jičín, z.s.

k.k.LIR Kaunitz-Riedberg Nr.20
Klub vojenské historie Nový Jičín, z.s.

Kontakt

Klub vojenské historie Nový Jičín, z.s.

Dobratice 23,
ČR
Czech republic

predseda@kaunitz.cz

Poslat e-mail

Informace

Obnovujeme tradici fyzilírů c. k. pěšího pluku  Kaunitz- Riedberg č.20 z éry napoleonských válek.

Jsme skupina nadšenců a fanoušků vojenské historie původně pocházející z Nového Jičína a okolí. Od roku 1995 pod hlavičkou “Klubu vojenské historie Nový Jičín” obnovujeme tradici fyzilírů, neboli střelců císařsko-královského pěšího pluku Kaunitz, armády bývalé habsburské monarchie. Ten měl právě na přelomu 18. a 19. století verbovací okrsek na Novojičínsku a Opavsku a štáb pluku Kaunitz sídlil přímo na novojičínském zámku.

Náš spolek udržuje jeho dlouhou tradici na akcích tzv. napoleonského re-enactmentu neboli „oživlé historie“ v České republice i v zahraničí. Během relativně dlouhé historie jsme navštívili místa s historickým významem ve Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku i jinde.

Pravidelně a nepřetržitě se již od roku 1993 účastníme největší a nejznámější akce svého druhu v Česku, tradičních vzpomínkových slavností na bitvu u Slavkova. Patříme také mezi zakládající subjekty Central European Napoleonic Society (C.E.N.S. – Středoevropská napoleonská společnost).Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé, dav a venku

Historická příslušnost

Rakousko

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Josefov
Zmítkova 98, Josefov, ČR No Ratings Yet
Klub vojenské historie Litava, z.s.
Dr. E. Beneše 311,, Otrokovice, ČR No Ratings Yet
Klub vojenské historie Trautenau, z.s.
ČR No Ratings Yet