Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

1er Régiment de tirailleurs-grenadiers de la Garde,
Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

Kontakt

Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

Praha 6-Dejvice,
Praha, ČR

info@gardekorps.com

Poslat e-mail

Informace

Jedním z hlavních okruhů zájmu našeho klubu je období napoleonských válek 1789-1815, jmenovitě 1. Regiment Tirailleur Grenadier, jehož název se v literatuře překládá doslova jako “šarvátníci”.

Jednalo se de facto o lehkou pěchotu a tomu odpovídala i výstroj a výzbroj. Pluk byl součástí takzvané Mladé Gardy (La Garde Jeune), která vznikla rozšířením původních gardových pluků v roce 1809. Původním účelem vzniku Mladé Gardy bylo ušetřit gardové pluky Staré Gardy, které byly od této chvíle drženy spíše v záloze, a jejichž úkol “hasičů” přešel na Gardu Mladou. Mužstvo Mladé Gardy bylo ve věku 18-25 let, minimální tělesná výška byla určena na 5 stop a 8 palců (cca 173 cm).

1. Regiment Tirailleur Grenadier prošel mimo jiné tažením ve Španělsku, Rusku, bitvami u Lützenu, Drážďan, Lipska, Hanau, Anverp a Waterloo. Při ruském tažení bojoval v Lanabéreho brigádě v sestavě Roguetovy 2. divize. Tato divize byla ve své době tím nejlepším, co armáda měla. Mužstvo bylo ve věku 25-30 let, na vrcholu svých sil (na rozdíl od některých pluků Staré Gardy) a mělo za sebou zkušenosti ze Španělska (na rozdíl od většiny pluků Mladé Gardy).Na obrázku může být: 1 osoba, venku

Historická příslušnost

Francie

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Josefov
Zmítkova 98, Josefov, ČR No Ratings Yet
Klub vojenské historie Litava, z.s.
Dr. E. Beneše 311,, Otrokovice, ČR No Ratings Yet
Klub vojenské historie Trautenau, z.s.
ČR No Ratings Yet