Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

1er Régiment de tirailleurs-grenadiers de la Garde,
Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

Kontakt

Klub vojenské historie GARDEKORPS-Praha, z.s.

Praha 6-Dejvice,
Praha, ČR

info@gardekorps.com

Poslat e-mail

Informace

Jedním z hlavních okruhů zájmu našeho klubu je období napoleonských válek 1789-1815, jmenovitě 1. Regiment Tirailleur Grenadier, jehož název se v literatuře překládá doslova jako „šarvátníci“.

Jednalo se de facto o lehkou pěchotu a tomu odpovídala i výstroj a výzbroj. Pluk byl součástí takzvané Mladé Gardy (La Garde Jeune), která vznikla rozšířením původních gardových pluků v roce 1809. Původním účelem vzniku Mladé Gardy bylo ušetřit gardové pluky Staré Gardy, které byly od této chvíle drženy spíše v záloze, a jejichž úkol „hasičů“ přešel na Gardu Mladou. Mužstvo Mladé Gardy bylo ve věku 18-25 let, minimální tělesná výška byla určena na 5 stop a 8 palců (cca 173 cm).

1. Regiment Tirailleur Grenadier prošel mimo jiné tažením ve Španělsku, Rusku, bitvami u Lützenu, Drážďan, Lipska, Hanau, Anverp a Waterloo. Při ruském tažení bojoval v Lanabéreho brigádě v sestavě Roguetovy 2. divize. Tato divize byla ve své době tím nejlepším, co armáda měla. Mužstvo bylo ve věku 25-30 let, na vrcholu svých sil (na rozdíl od některých pluků Staré Gardy) a mělo za sebou zkušenosti ze Španělska (na rozdíl od většiny pluků Mladé Gardy).Na obrázku může být: 1 osoba, venku

Historická příslušnost

Francie

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Hlučínsko – Hultschiner Ländchen z.s.
Zámecká 195, Velké Hoštice, ČR + 420 720 515 855 No Ratings Yet
IR Nr19 Alvinczy – Re-enactment Group
Budapešť, Maďarsko No Ratings Yet
Veresegyház Katonai Hagyományörző Egyesület
Veresegyház, Maďarsko No Ratings Yet