Klub vojenské historie Carnivora

K. k. Infanterieregiment Nr. 102 Beneschau
Klub vojenské historie Carnivora

Kontakt

Klub vojenské historie Carnivora


Benešov u Prahy,
ČR

kkernn@seznam.cz

Poslat e-mail

Informace

 Klub vojenské historie Carnivora, sídlící v Benešově u Prahy, je spolkem zájemců o vojenskou historii, techniku a zbraně z období první poloviny 20. století.

K činnostem našeho spolku patří především vystupování na bojových ukázkách historických válečných konfliktů  v Evropě, ztvárnění dobového táborového života v dobách první a druhé světové války, účast na pietních aktech a pořádání výstav s vojenskou tématikou.

Náš klub primárně prezentuje C. k. pěší pluk č. 102 Benešov (K. k. Infanterieregiment Nr. 102 Beneschau). Tento pluk byl jedním z řadových rakousko-uherských pěších pluků a jeho příslušníci se rekrutovali z našeho regionu, což byl důvod, proč jsme si jej vybrali. Dále jsme členy vojensko-historického sboru, sdružujícího několik klubů vojenské historie z Čech, Moravy a ze Slovenska, představujícího 1. Československý armádní sbor – 4. prapor úderný, 3. ČS brigády v SSSR z doby druhé světové války. Někteří naši členové se okrajově zajímají i o jednotky německé branné moci – Wehrmachtu a Waffen SS.

Na obrázku může být: 3 lidé

Historická příslušnost

Rakousko - Uhersko

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Morava Zlín
Lhota 283, Zlín, ČR No Ratings Yet
Spolek vojenské historie Faust
ČR No Ratings Yet
Klub vojenské historie SOS družstvo Kallich
Praha, ČR No Ratings Yet