Klub vojenské historie Carnivora

K. k. Infanterieregiment Nr. 102 Beneschau
Klub vojenské historie Carnivora

Kontakt

Klub vojenské historie Carnivora


Benešov u Prahy,
ČR

kkernn@seznam.cz

Poslat e-mail

Informace

 Klub vojenské historie Carnivora, sídlící v Benešově u Prahy, je spolkem zájemců o vojenskou historii, techniku a zbraně z období první poloviny 20. století.

K činnostem našeho spolku patří především vystupování na bojových ukázkách historických válečných konfliktů  v Evropě, ztvárnění dobového táborového života v dobách první a druhé světové války, účast na pietních aktech a pořádání výstav s vojenskou tématikou.

Náš klub primárně prezentuje C. k. pěší pluk č. 102 Benešov (K. k. Infanterieregiment Nr. 102 Beneschau). Tento pluk byl jedním z řadových rakousko-uherských pěších pluků a jeho příslušníci se rekrutovali z našeho regionu, což byl důvod, proč jsme si jej vybrali. Dále jsme členy vojensko-historického sboru, sdružujícího několik klubů vojenské historie z Čech, Moravy a ze Slovenska, představujícího 1. Československý armádní sbor – 4. prapor úderný, 3. ČS brigády v SSSR z doby druhé světové války. Někteří naši členové se okrajově zajímají i o jednotky německé branné moci – Wehrmachtu a Waffen SS.

Na obrázku může být: 3 lidé

Historická příslušnost

Rakousko - Uhersko

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Hlučínsko – Hultschiner Ländchen z.s.
Zámecká 195, Velké Hoštice, ČR + 420 720 515 855 No Ratings Yet
IR Nr19 Alvinczy – Re-enactment Group
Budapešť, Maďarsko No Ratings Yet
Veresegyház Katonai Hagyományörző Egyesület
Veresegyház, Maďarsko No Ratings Yet