Klub vojenské historie 43. pěší pluk Brno, z.s.

Klub vojenské historie 43. pěší pluk Brno, z.s.

Kontakt

Klub vojenské historie 43. pěší pluk Brno, z.s.


Brno,
ČR

kvh43ppl@seznam.cz

Poslat e-mail

Informace

Klub se zabývá převážně historií ozbrojených složek československého státu první poloviny 20. století. Stěžejním obdobím je doba tzv. první republiky, především roky 1935 až 1938.

Prvotní oblastí zájmu byla čs. armáda první republiky. V pozdějších letech přibývá aktivit zaměřujících se na období obou světových válek. V závislosti na tom také náš klub rozšiřuje svou činnost. Postupně se v jeho rámci tvoří skupiny členů, které se soustřeďují na konkrétní jednotky našich zahraničních armád. – z ruských legií jde o 6. střelecký pluk „Hanácký – gen. Janina“, z druhoválečných jsou to 11. pěší prapor „Východní“ a Čs. samostatná obrněná brigáda ve Velké Británii. Téměř všichni členové jsou také schopni reprezentovat příslušníky 1. čs. armádního sboru v Sovětském svazu.

Zvláštní kapitolou je vystupování našich členů v uniformách Rumunské královské armády, která se významně zasloužila o osvobození velké části našeho území a přesto byla do té doby jak veřejností, tak odborníky či kluby voj. historie opomíjena.
Nad rámec stanov klubu patří i další aktivity některých našich členů, ať už jde o účast na akcích zaměřených na napoleonské války, tak i na čs. armádu poválečného období.

Na obrázku může být: 7 lidí, smějící se lidé, venku

Historická příslušnost

Československo

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Hlučínsko – Hultschiner Ländchen z.s.
Zámecká 195, Velké Hoštice, ČR + 420 720 515 855 No Ratings Yet
IR Nr19 Alvinczy – Re-enactment Group
Budapešť, Maďarsko No Ratings Yet
Veresegyház Katonai Hagyományörző Egyesület
Veresegyház, Maďarsko No Ratings Yet