18e RÉGIMENT D ́INFANTERIE DE LIGNE

18e Régiment d’infanterie de ligne, voltigeurs
18e RÉGIMENT D ́INFANTERIE DE LIGNE

Kontakt

18e RÉGIMENT D ́INFANTERIE DE LIGNEČR

Poslat e-mail

Informace

Tímto názvem se honosila část armády císaře Napoleona Bonaparta. My, nadšenci do historie a „žijící historie“, výletníci, dobrodruzi a přátelé stále zastupujeme tuto kompanii a snažíme se být hodni jejího jména. Snažíme se co nejvěrněji simulovat a ztvárňovat slávu i neštěstí napoleonské armády.

Naším cílem je prožít a ukázat jak vojenské manévry a výcvik, který provádíme podle tehdejších předpisů a ve francouzském názvosloví, tak zakusit dobový život.

S tímto koníčkem jsou spojeny mnohé útrapy, jako časová náročnost, nebo cena výstrojních a ústrojních součástek, které se naštěstí pořizují postupně, ale odměnou za námahu je přátelský kolektiv jednotky a dobrodružství nejen v České republice, ale i po zbytku Evropy a všude, kam Napoleon dorazil.

Tento koníček zabírá mnoho času, více nováčkům. Rekonstrukce probíhájí většinou přes víkendy, kde “voják” nejen odbojuje co musí, ale rovněž plní povinnosti mimo bitevní pole. Nejsme herci, kteří se pro představení převlečou. Naše uniformy nesou mnohé příběhy. Ať už historického pluku, jméno naší jednotky, nebo vzpomínky na zážitky.Na obrázku může být: 4 lidé, venku

Historická příslušnost

Francie

Naposledy přidané

Klub vojenské historie Hlučínsko – Hultschiner Ländchen z.s.
Zámecká 195, Velké Hoštice, ČR + 420 720 515 855 No Ratings Yet
IR Nr19 Alvinczy – Re-enactment Group
Budapešť, Maďarsko No Ratings Yet
Veresegyház Katonai Hagyományörző Egyesület
Veresegyház, Maďarsko No Ratings Yet